Odżywianie dla zdrowia i piękna

  • Slide1

Jako istota ludzka jesteśmy cudem. Jako część społeczeństwa mam wrażenie, że do cudu daleka droga. Wychowują nas w większości nieświadomi zdrowego stylu życia rodzice, którzy sami mają masę kłopotów na głowie, nie mówiąc już o zdrowym odżywianiu czy aktywności fizycznej. Od dziecka budują w nas złe nawyki, które później nieświadomie powtarzamy. Nie twierdzę oczywiście, że jest tak w każdym domu, aczkolwiek nasze społeczeństwo ma to do siebie, że uwielbia narzekać, marudzić i nieliczni tylko pragną coś zmienić.

Z autopsji wiem jak ciężko się zmotywować do jakiegokolwiek działania, tym bardziej, że każdy z nas posiada strefę komfortu, która zapewnia mu ciszę, spokój i bezpieczeństwo. Po co w takim razie coś zmieniać?

Przede wszystkim po to, aby zacząć robić coś dla siebie! Zacząć dbać o własne zdrowie, czyli to bez czego wszystkie inne życiowe rarytasy nie mają znaczenia. Narkotyki, papierosy to substancje chemiczne, które mogą silnie uzależniać, bardzo często niestety to również jedzenie staje się używką oraz jedyną przyjemnością, która potrafi poprawić humor i złagodzić stres. Ludzie są leniwi – niestety. Komu by się chciało wstawać godzinę wcześniej po to, aby przygotować pełnowartościowe posiłki do pracy czy szkoły lub żeby przez godzinę dotlenić się biegając na świeżym powietrzu? Świadomość jest przekleństwem w tym wypadku i wydaje mi się, że najbardziej cierpią osoby, które zdają sobie sprawę z tego do czego prowadzą nic nie robiąc. Tylko jak długo można walić głową w mur, dziwić się, że głowa boli, a mur dalej stoi? Zdrowe, świadome życie to szansa na poprawę wszystkich aspektów swojego życia.

 

Jak wziąć się w garść?

zapisz na kartce cele i jasno określ co chcesz osiągnąć

zawieszaj na lodówce, przy łóżku, na szafce motywujące zdjęcia i cytaty

na początek spróbuj odmawiać niezdrowych rzeczy: słodyczy, cukru, smażonego mięsa, wprowadź więcej owoców i warzyw do jadłospisu

następnie zacznij czytać etykiety i wprowadzać w życie zdrowe nawyki

bardzo pomoże ci wizyta u dietetyka, który nakreśli ci dokładnie co jest do zrobienia i czego musisz unikać

uśmiechaj się każdego dnia – pozytywne nastawienie i uśmiech bardzo pomagają

kontaktuj się z osobami, które mają podobne jak ty plany: tylko w środowisku, które sprzyja można się rozwijać

jeśli wiesz czego chcesz i do czego dążysz unikaj osób, które będą ciągnęły cię w dół, prawdziwą wartość stanowią ludzie, którzy będą cię wspierać i dodadzą ci skrzydeł

 

Co możesz zyskać zdrowo się odżywiając i uprawiając sport?

 

pewność siebie

szansę na lepsze życie

piękne ciało, skórę, włosy i paznokcie

szczęście i kreatywność

poznanie nowych, wartościowych ludzi

zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie!

cierpliwość, dyscyplinę, pokorę

oraz 150 różnych innych rzeczy! :)

Tutaj nie ma rzeczy, które mogą zaszkodzić, pod warunkiem, że zgromadzisz odpowiednią wiedzę.

 Na koniec dnia wyobraź sobie wszystko co zjadłeś, zmielone i obślizgłe. Wyobraź sobie jak wszystko to leży w twoim żołądku, a wszystkie potrzebne narządy ciężko pracują, aby to przetrawić. Nieprzyjemny widok, prawda?

load more hold SHIFT key to load all load all

O mnie

Poradnia
Dietetyczna

  • Doradca Dietetyczny
  • Psychodietetyk
  • Instruktor Dietetyki i Suplementacji
  • Coach Dietetyki
mgr KLAUDIA BEATA RZEPKA

Copyright © PORADNIA DIETETYCZNA | Klaudia Rzepka